Przychodnia Lekarska

Jedną z ważniejszych zrealizowanych inwestycji na terenie Gminy Kamienica Polska jest wybudowanie przychodni  lekarskiej wraz z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami biurowymi w celu zapewnienia mieszkańcom dostępu do specjalistycznej opieki medycznej na miejscu.
 
Przychodnia składa się z trzech brył: jednokondygnacyjnego pawilonu pokrytego płaskim stropodachem oraz parterowej części budynku głównego i piętrowego fragmentu budynku z dachem jednospadowym o niewielkim kącie nachylenia połaci. Powierzchnia użytkowa stanowi 742,58 m2. Budynek wyposażony jest w instalacje wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację elektryczną, instalacje telekomunikacyjną i sieć komputerową, c.o. i c.w.u., wentylację grawitacyjną wspomaganą wentylatorami mechanicznymi, instalację odgromową. Przed budynkiem przychodni znajduje się utwardzony dojazd, miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz plac gospodarczy z parkingiem.
 
Wszystkie pomieszczenia przychodni dostępne dla pacjentów znajdują się na parterze budynku. Pomieszczenia socjalne pracowników zostały umieszczone na piętrze wraz z pomieszczeniami administracyjno-biurowymi. Obiekt składa się z poradni dla dorosłych zlokalizowanej w południowo-zachodnim skrzydle, oraz poradni okulistycznej zlokalizowanej w południowo-wschodniej części. Przychodnia ma osobne wejścia dla pacjentów i personelu. Ponadto istnieje łatwy dostęp do pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku.
 
Inwestycja o wartości 1 655 899,05 zł w całości została sfinansowana z środków własnych gminy. Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpiło 28 maja 2008r. a wszystkie prace zakończono z dniem 31 grudnia 2009 roku.
 
W przychodni dostępne są następujące poradnie:
 
- kardiologia
- ginekologia i położnictwo
- laryngologia
- dermatologia
- okulistyka
- chirurgia ogólna
- chirurgia dziecięca
- nefrologia
 
Przychodnia realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W ośrodku znajduje się również pracownia fizjoterapii, w której przeprowadzane są wszystkie zabiegi rehabilitacyjne z zakresu: elektroterapii, laseroterapii, ultradźwięków, magnetoterapii, krioterapii, sollux.
 
Dane teleadresowe przychodni:
 
Przychodnia specjalistyczna „Optimax”
ul. Konopnickiej  370
42-260 Kamienica Polska
Telefon: 34 327 32 82
Rejestracja telefoniczna: 34 327 31 31

Zdjęcia (6)