Zakup wyposażenia dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej

  • 07.10.2021, 14:41 (aktualizacja 08.10.2021, 13:43)
Zakup wyposażenia dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej

Doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej zrealizowane zostało w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” 2021. Wyposażenie  jest ogólnodostępne i nieodpłatnie służy mieszkańcom.

W ramach realizacji zadania zostało zakupione wyposażenie dla Świetlicy Wiejskiej w Zawisnej: Zakupiono meble: szafa dwudrzwiowa 1 szt., regał 1 szt., stół świetlicowy 2 szt. oraz krzesła tapicerowane 43 szt.; Zakupiono sprzęt i gry sportowe: bieżnia stacjonarna 1 szt., rowerek stacjonarny 1 szt., bramka przenośna do gry w piłkę nożną 1 szt., paletki do gry w badmintona 2 szt.; Zakupiono wyposażenie zaplecza kuchennego: zlewozmywak z baterią i zabudową 1 kpl., szafka na sprzęt AGD.

Doposażenie świetlicy zwiększyło atrakcyjność obiektu. Szafa i regał umożliwiły przechowywanie i zabezpieczenie posiadanych gier, pomocy dydaktycznych, książek i sprzętu do prowadzonych zajęć. Krzesła i stoliki pozwalają organizować zebrania wiejskie, spotkania integracyjne lokalnej społeczności oraz rozszerzają zakres działań Koła Kobiet Kreatywnych. Rowerek oraz bieżnia stworzyły mini siłownię, która jest miejscem uprawiania różnorodnych ćwiczeń sportowych. Przenośna składana bramka i paletki do badmintona umożliwiają rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu. Świetlica promuje zdrowy i aktywny styl życia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, emerytów. Prowadząc zajęcia kulinarne dla różnych grup wiekowych zwiększamy wiedzę i umiejętności kulinarne oraz uatrakcyjniamy pobyt w świetlicy. Wyposażenie aneksu kuchennego pozwala lepiej utrzymać czystość i higienę używanych naczyń oraz ułatwia funkcjonowanie wychowawcy  pracującego z dziećmi.

html_html_1

Podziel się:


Pozostałe