Świąteczny wyjazd podopiecznych Gminnej Świetlicy dla Dzieci i Młodzieży „Spadochron” w Rudniku Wielkim

  • 29.12.2021, 13:53 (aktualizacja 29.12.2021, 14:03)
Świąteczny wyjazd podopiecznych Gminnej Świetlicy dla Dzieci i Młodzieży…

W dniu 27 grudnia br. Gminna Świetlica Dla dzieci i Młodzieży „Spadochron” w Rudniku Wielkim zorganizowała dla swoich podopiecznych wycieczkę do Żarek.

Wychowankowie odwiedzili Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Dzieci wyruszyły w fascynującą podróż w czasie, podczas której poznały historię młynarstwa, piekarstwa, bednarstwa, kołodziejstwa oraz szewstwa.

Drugim etapem wycieczki była słodka przygoda w Fabryce Słodyczy. Dzieci w Krainie HokusPokuss mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka.

Ostatnim punktem wyjazdu były warsztaty pizzy w Przystani Leśniów. Mali kucharze ubrani w fartuszki i czapki kucharskie pod fachowym okiem szefa kuchni przygotowali od podstaw pizzę z dodatkami takimi, jak lubią najbardziej. Po wypieczeniu pizzy w piecu każdy skonsumował swój rarytas.

Wycieczka okazała się wyjątkowa i z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach Dzieci.

Dziękujemy za udział!

html_html_1

Podziel się:


Pozostałe