Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 11:38
Przeczytaj!

Sukcesy zawodników sekcji Taekwondo Olimpijskiego

Gerard Krzechki (Osiny) i  Kamil Walentek (Rudnik Wielki) brązowymi medalistami Pucharu Polski!

Gerard Krzechki i Kamil Walentek  zdobyli brązowe medale podczas Pucharu Polski w Warszawie.

Dla Kamila Walentka był to pierwszy medal na tej imprezie, w dobrym stylu wygrał dwie walki ulegając przeciwnikowi dopiero w półfinale. Dla Gerarda Krzechkiego był to już kolejny medal Pucharu Polski i kolejny brązowy.

Zawody te były również eliminacją do zbliżających się Mistrzostw Polski Kadetów, wzięło w nich udział ponad 350 osób z całej Polski. Nasi reprezentanci zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski kadetów.

Wysokie osiągnięcia podczas Pucharu Polski Młodzików - Warszawa 23.04.2022

Na odbywających się w Warszawie zawodach Pucharu Polski Młodzików naszą gminę reprezentowała czwórka zawodników, która ostatecznie zdobyła 3 medale: 1 złoty i dwa brązowe:

- 1 miejsce i złoty medal Pucharu Polski - Oliwia Szczęsna

- 3 miejsce i brązowy medal Pucharu Polski - Oliwia Łapacz

- 3 miejsce i brązowy medal Pucharu Polski - Jakub Konieczny.

Tuż za podium uplasował się czwarty z naszych zawodników - Seweryn Pidzik.

Gerard Krzechki złotym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów! Kamil Walentek brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów!

W dn. 13-15.05.2022 w Białymstoku w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Kadetów w Taekwondo Olimpijskim.

Naszą gminę reprezentowała dwójka zawodników, którzy po trudnych kwalifikacjach znaleźli się w gronie najlepszych zawodników z całej Polski.

Świetnie spisał się Gerard, który z dużą przewagą wygrał swoją kategorię w dwuboju sprawnościowym, zdobywając pierwszy dla klubu złoty medal w tej konkurencji, a potem jeszcze dołożył brązowy medal w konkurencji walk.

Bardzo dobrze poszło również Kamilowi, który zdobył brązowy medal w konkurencji walk.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych medali i zajętych wysokich miejsc!